• 278 Počet hledání:
  • 16.07.2018 Naposledy hledáno:
  • Průměrné hodnocení:
    4 - Obtěžující
  • 4 Počet komentářů:
  • 27.07.2017 Poslední komentář:

Pokud jste z telefonního čísla +22551036234 obdrželi nevyžádaný hovor, nechtěnou SMS zprávu nebo jste byli pouze prozvoněni, tak se na této stránce můžete podívat na komentáře ostatních k tomuto telefonnímu číslu nebo můžete případně zjistit, komu patří číslo +22551036234. Můžete také zanechat komentář, abyste pomohli ostatním.

Uživatelé o telefonním čísle +22551036234 napsali:

  • Na Česko zacílili „prozváněcí“ podvodníci Desetitisíce klientů všech do...
  • Před malou chvílí jsem zjistil, že mám z tohoto čísla zmeškaný hovor. Js...
datum komentář ip adresa
27.07.2017
Před malou chvílí jsem zjistil, že mám z tohoto čísla zmeškaný hovor. Jsem zvyklý volat zpět. Naštěstí jsem si vzpomněl, že jsem někde před pár dny četl o jakémsi útoku ze zahraničí. Píšu jen pro varování, že to stále trvá, i když operátoři většinu čísel již blokovali.
Neznámý Nebezpečné
94.199.*.*
25.07.2017
Na Česko zacílili „prozváněcí“ podvodníci
Desetitisíce klientů všech domácích mobilních operátorů se během pondělí a úterý potýkaly s útokem podvodníků, kteří se snažili prozváněním ze zahraničních telefonních čísel ( např. z Alžírska, Pobřeží slonoviny, Afghánistánu) získat nemalé částky. Útočníkům jde o to, aby jim prozváněný zavolal zpět, za což pak volající zaplatí za mezinárodní hovor, uvedl Jiří Grund, výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).
Zákazníci jsou účelově prozváněni. Volající nechá jejich telefon vyzvánět velice krátce a očekává, že zavolají zpět. Pak nastupuje obyčejná lidská zvědavost, slušnost, nebo dokonce pracovní povinnost. Ve spěchu či zmatku člověk přehlédne, o jaké číslo se jedná, a následný odchozí mezinárodní hovor je mu naúčtován podle patřičné zóny.

„Jedná se o klasický tzv. wangiri scénář, který se naposledy odehrál minulý týden na Slovensku,” uvedl Grund. Čeští mobilní operátoři drtivou většinu těchto čísel už zablokovali, útok však stále probíhá. Počet těch, kdo zavolali zpět, se pohybuje v rámci stovek zákazníků.
„Pokud najdete v nepřijatých hovorech neznámé číslo, ujistěte se, že začíná českou mezinárodní předvolbou 420, a že tedy při volání zpět nebudete volat mezinárodně,“ varuje Grund.
Jak wangiri funguje?
Podvodníci, kteří wangiri (nebo také „one ring and cut“) scénář organizují, ho realizují prostřednictvím alternativního či IP operátora, jimž je ukraden číselný rozsah. Zákazník, který volá zpět například do Alžíru, hovor do těchto zemí nikdy neuskuteční, protože je přesměrován. Podvodník následně profituje z propojovacích poplatků. Dopátrat se původce je v těchto případech téměř nemožné.
Neznámý Nebezpečné
88.103.*.*
25.07.2017
Prozvomil krátce
Neznámý Neutrální
88.103.*.*
25.07.2017
volá
Neznámý Neutrální
81.201.*.*

Další podobná telefonní čísla